Перейти до основного вмісту

книги, що стались зі мною цього року.

Хочу розповісти про книги, що вразили мене цього року.
Будьте готові, до всякого рівня літератури.
Будьте готові, що вражатимуть не тільки книги, але й історії пов.язані з ними.
Будьте готові, що одним постом я не обмежусь.
Будьте готові...

І почнемо.


"Мій дідусь був черешнею"
Я не можу не натішитись і не наплакатись з цієї книги. Така добра і наївна. Про дідуся. Саму книгу я заковтнула менш ніж за годину і опісля сиділа в цілковитій тиші. Калейдоскопом виринали одна за іншою історії з власним дідусем.
Якби я вирішила написати книгу для дітей - то це були б однозначно історії про мого дідуся. Його смішні (й правда, смішні) історії про війну. Його казки, що він розповідав мені на ніч. А ще "ррриба", без якої мені не дозволялось заснути (так, я не вимовляла букву "р" в дитинстві). І ще трохи бабці (ні, не бабці - бабушки) і її казок. Я їх обов.язково колись запишу, якщо не на загал, то для своєї малечі точно.  Ці двоє були такими різними, але такими цілісними і неподільними.
Думаю, в кожної щасливої дитини має бути хороший дідусь і бабуся. А у найщасливіших - ціла пара.

Знаєте, діти бачать життя по іншому. І все запам.ятовують, як губка. І потім із цим живуть.
Дітям не треба говорити про поганих дядь, вони самі їх відчувають. Як і навпаки - хороше вони теж бачать здалеку.
Я зараз не буду розповідати про складні свої відносити з іншою бабцею, яка у мене недовго, але все ж була. І нічого не говоритиму про великого діда-цербера, якого мене вперто заставляли називати дідусем. Про це якось згодом. В іншій казці.
Зараз я розповім про тих двох, що зробили мені дитинство. Зліпили його яскравим, як кольорова сніжинка. Вона завжди говорила російською, хоча й прожила тут пів-життя. А ще вона знала усі найбрутальніші лайки і пекла найкращі в світі пироги. Він ж був ще тим патріотом і змушував мене говорити українською (ага, а пироги на кухні можна було випросити лише російською - в когось ще є питання щодо того, яка у мене мова рідна?). А ще, здавалось, він знав на кожний випадок по пісні і, напевно єдиний з нас усіх, умів заткнути бабцю. Ох, і дивною парою вони були.
Вони, певно, геть нічого не тямили в педагогіці й саме тому виростили таких чудових і розумних дітей.

Ті, хто все ще не тримав цієї книги у руках - я рекомендую. Й справді! Прочитайте. Вона чудова. І це я ще не нахвалювала прекрасні ілюстрації від ВСЛ,

"Американська антологія фантастики"
Книга - знахідка. Й справді, знахідка. Я її знайшла, коли порпалась в домашній бібліотеці. І вона чудова. Цілих 24 науково-фантастичних розповіді. Перлиною, як на мене є Д. Кіз "Квіти для Елджернона".

Знаєте, що здивувало. Нам ж цю історію подали у 2015 році, як бестселер. І така хвиля популярності налетіла на цю книгу. В усіх соціальних мережах, в усіх читацьких колах. Уявіть, а у мене на полиці ця книга чекала свого часу більше двадцяти років (1991 рік видання антології). І це я мовчу про те, що книга була написана більше 50 років тому!
Думаю, секрет її успіху зараз є те, що вона стала напрочуд актуальною. Про важливі речі. Тому, хто її упустив - поверніться і прочитайте.
P.S. не можу промовчати, коли я її читала, перші сторінки мені не давали покою - аж надто сильно було схоже, що їх писала моя малотямуща одногрупниця. Знаєте, люди що багато читають надто шпортаються через граматичні помилки.

А далі у мене розбігаються очі. Я хотіла, аби тут було три книги, але зі мною цього року трапилось стільки книг, що в трійку їх ніяк не вкладеш. Я не можу не згадати дві прекрасні антиутопії "1984" і "О дивний новий світ". І "Гаррі Поттер" мовою оригіналу. І ще "Страшенно голосно і неймовірно близько" - я не знаю, як жити і не прочитати цієї книги. І "Магічне прибирання" КонМарі, бо ця книга мені багато чого пояснила. І купа іншого нон-фікшину, який я їм замість хліба, безперервно і кожен день. І ще багато-багато всього.


Я не знаю скільки усього я прочитала за минулий рік. В рамках #bookchallenge_ua - 47/200. Але це так мало в порівнянні з тим, скільки хороших книг є загалом.
Тому собі і всім, хто читає, бажаю гарних книг в 2016!

P.S а до третьої найкращої книги 2015 року я ще повернусь. Подумаю добряче і повернусь.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

100 книжок прочитано. bookchallenge_ua 100|200

Ось Вам список прочитаних мною книг у рамках #bookchallenge_ua.Рівно 100. Поїхали!

#bookchallenge_ua закінчено! 159 книг за рік.

Ось Вам повний перелік книжок, що були зі мною цього року:

1. Порнографія. В. Гомбрович
2. Чарівна Ти. Чак Поланік
3. Літо, прощай. Рей Бредбері